Rolling Roof

Rolling Roof Sistemleri

Rolling Roof Nedir?

Her mekanda uygulanabilecek olan rolling roof sistemleri, açılır kapanır tavan olarak adlandırılabilir. Katlanırken toplanma işleminin yapıldığı uygulama sayesinde açık hava ortamlar istendiği zaman kapalı mekana dönüştürülebilir.

Rolling Roof Sistemleri

Rolling Roof Sistemleri

Sistem üzerinde yer alan panellerin temel görevi, gün ışığından maksimum faydanın sağlanabilmesidir. Katlanma hareketi panellerin temizliğinin kolay bir şekilde yapılması için önemli bir ayrıcalıktır. İstenilen her renkte yapılabilen uygulamalar sayesinde uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım mümkündür.

Rolling Roof Çatı Sistemlerinin Özellikleri

Kullanıldığı ortama estetik ve şık bir görünüm veren rolling roof istanbul çatı sistemleri, kendine has hareket sistemleri sayesinde farklı mekanlardaki ihtiyaçları en iyi şekilde karşılar. Her türlü olumsuz hava şartına karşı koruma sağlayan paneller, ısı yalıtımı da sağlayarak dört mevsim aranan konforun yaratılmasında kullanılır.

Kullanım alanına göre çok çeşitli avantajlar sağlayan rolling tente roof çatı sistemleri, yağışlı havalarda da yarım açılarak mekanın havalandırılması sağlanabilir. Her türlü hava koşulundan maksimum verimin sağlandığı sistem sayesinde her türlü alanda güvenli bir şekilde yaşam sürdürülebilir. Klasik jaluzi sistemine uygun olarak çalışan modeller istendiği zaman iç mekanlardan kolaylıkla temizlenebilir.

 Rolling Roof Tente Panelleri Nasıl Hareket Eder?

Kendi ekseni etrafında dönerek kapanan pergola tente panelleri, kontrollü bir şekilde açılarak istenen noktada durdurulabilir. İstenen eğimde tutulabilen paneller her türlü hava şartında ortamın havalandırılmasına imkan sağlar. Farklı büyüklükteki mekanlar için özel olarak üretilen sistem sayesinde teras, kış bahçesi, kafe veya kurumsal alanlarda yeni ve konforlu yaşam alanları yaratılabilir.

Yedek parça ve tamir garantisi olan pergole tente çatı sistemleri, talebe uygun olarak LED ışıklarla zengin bir görünüm kazanabilir. Geniş balkonlarda ya da çatı katında kullanılan uygulama sayesinde ev içleri genişler ve yeni yaşam alanlarında keyifli zamanlar geçirilebilir. Farklı ihtiyaçlara özel olarak hazırlanan sistemler, temiz havadan en iyi şekilde faydalanmak isteyenler için ideal bir çözüm önerisi olarak düşünülebilir. İklim etkilerinin yanı sıra ses ve ısı yalıtımı için de ideal bir çözüm önerisi olan rolling tente panelleri, konforlu yaşam alanları oluştururken soğuk havalarda da açık mekan keyfi sürmek isteyenler tarafından tercih edilir.

Rolling Roof Açılır Tavan Sistemi Teknik Özellikler

 • Pergola Tente sistemi, dünyada hiçbir açılır tavan sisteminin bir arada gerçekleştiremediği katlanma ve toplanma özelliğini bir arada sunmaktadır.
 • Rolling Roof sisteminde tavan kapama malzemesi olarak kullanılan 38cm genişliğindeki paneller, kendi ekseni etrafında dönerek katlanma hareketini gerçekleştirir. Katlanma hareketi tamamlandıktan sonra alüminyum paneller geriye doğru toplanarak tam bir açık tavan alanı elde edilmesini sağlar.
 • Rolling Roof Tente sisteminde kullanılan alüminyum panellerin et kalınlığı 2mm, ana dere profili et kalınlığı 4mm ve üst ray profili 5mm alüminyum malzemeden oluşmaktadır
 • Rolling Rooflar açılır tavan sistemi Su tahliye mantığı ile çalışmaktadır. Alüminyum paneller üzerine gelen yağış, paneller üzerinde bulunan dere sayesinde ana dere profiline aktarılmaktadır ve ana dere profilinden dış alana tahliyesi sağlanmaktadır. Su almama garantisi vardır.
 • Rolling Roofu sistemi taşıyıcı çelik konstrüksiyon gereksinimi olmaksızın kurulur.
 • Her tür iç aydınlatma ve ısıtma sistemi, Rolling Roof açılır tavan sistemine adapte edilebilmektedir.
 • Rolling Roof açılır tavan sistemi 8m’ye kadar tek ünite olarak yapılabilmektedir. Daha uzun ölçülerde birden fazla ünite yapılarak uzunluk sınırlaması bulunmamaktadır.
 • Yağışlı havalarda, paneller belli bir miktar açılarak iç alanın havasının tazelenmesi sağlanırken iç alana su girişi engellenecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Rolling Rooff açılır tavan sisteminin hareketleri 120Nm tork 425W ve 300Nm tork 880W’lık 2 ayrı motorla tahrik edilmektedir. Bu birleşime 1 takım motor denmektedir. Hareket algılayıcı switchlerle sistem güvenliği sağlanmaktadır.
 • Rolling Rooft açılır tavan sistemi her türlü terazisiz ortamda çalışmasının yanında taşıyıcı ayaklar sayesinde kendini teraziye alabilmektedir.
 • Sistem %5 eğim ile çalışmaktadır.
 • 50m² alana kadar tek ünite yapılabilmektedir.
 • Kullanılan tüm profiller ve aksesuarlar paslanmazdır.
 • Kullanılan taşıyıcı profiller 100*100*4mm ve 60*120*4mm kutu ayaklardır.
 • Sistemin yedek parçaları 2 yıl garantilidir.(Kullanımdan doğacak sorunlar hariçtir)

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir